Medisan Elektronik

HİZMETLERİMİZ

Diafon Sistemleri

Görüntülü Diafon sistemleri apartman ve sitelere yönelik uygulamaları yapılan sesli ve görüntülü konuşma sağlayan bina diafon sistemlerinin genel bir adıdır. Görüntülü Diafon sistemleri özellikle apartman ve sitelere yönelik uygulanmaktadır. Bunun yanısıara bireysel olarak villa ve işyerleri için uygulanan ürünlerde mevcuttur. Ofis ve işyerlerinde güvenliğin sağlanması ve ofis içinden gelen kişinin tespiti için kullanılmaktadır. Günümüzde inşaat projelerinin genelinde Görüntülü diafon sistemleri tercih edilmektedir. Özellikle site ve toplu alanlarda bulunan konutlarda tercih edilen görüntülü diafon sistemleri sosyal tesislerle görüşebilme, güvenlik ile görüşebilme ve daireler arası görüşme özellikleriyle inşaat sektöründe tercih edilen ürünler arasındadır. Görüntülü diafon sistemleri ekran boyutları ve ürün özelliklerine göre fiyat farklılığı bulunmaktadır. Görüntülü diafon konuşma sistemlerinde 2,5” ekran boyutundan 7” ekran boyutuna göre farklılık göstermektedir. Bunun yanı sıra daireler arası görüşme, bloklar arası, güvenlik ile görüşme vb. sosyal tesislerle görüşme sağlanabilmektedir. Görüntülü diafon sistemleri daire içi monitörler, zil paneli, güç kaynakları gibi birçok unsurun beraber çalışması ile görüşme ve konuşma yapılabilmektedir. Görüntülü diafon sistemi hakkında geniş ve detaylı bilgi fiyat ve fiyatları hakkında firmamızdan bilgi alabilir, apartman ve sitelere yönelik çözümlerimiz için keşif talebinde bulunabilirsiniz.

Alarm Sistemleri

Alarm sistemi, ev veya işyerinin hırsızlık, tehdit, gasp, yangın, sağlık sorunu gibi durumlarda başkalarını(Alarm Haberalma Merkezi, mal sahibi, komşular) haberdar edip yardım çağırmayı sağlayan elektronik güvenlik sistemidir. Alarm haberalma merkezleri panelden kendilerine gelen mesajı tipine göre kullanıcıya, polise, itfaiyeye, ambulansa yönlendirir. AHM bunu yıllık abonelik ücreti karşılığı yapar, sistemi sürekli gözler, gerektiğinde bakım için yönlendirme de yapar. Güvenlik sistemi, kurulacak yerin konumuna, müşterinin isteklerine ve yaşam tarzına, ayrılan bütçeye uygun olarak seçilen elektronik parçaların birbirlerine entegre edilmesiyle oluşturulur. Sistem istenmeyen durumları algılar ve alarma geçer, alarm esnasında sirenle ve ışıkla çevreye, otomatik telefon arama ile kullanıcıya ve AHM ‘ne haber verir. Kapı ve pencerelerin açılmasının algılanması, ortamda hareket eden canlıların algılanması, cam kırılması ve darbelerin algılanması, gaz kaçaklarının, dumanın ve yüksek ısının algılanması, panik-tehdit-yangın butonları alarm sisteminin istenmeyen durumları tesbit etmesine yarayan unsurlardır. Bunlardan gelen algılamaların, hangi bölgedekilerin ne zaman alarm olarak algılanacağına müşterinin hareket ve yaşam tarzına göre karar verilir ve muhtemel saldırı yollarını ve tehlikeleri göz önüne alan keşif sonuçlarına göre sistem düzenlenir. Kullanıcılar alarm kurma ve çözme işlemini, tuş takımından(keypad) şifre girerek, uzaktan telefonla bağlanarak, istenen zamanlarda otomatik olarak veya özel bir RF uzaktan kumanda ile gerçekleştirebilirler.

Aydınlatma Sistemleri

Aydınlatma sistemlerinin değişik işlevdeki binalar ya da çevrelerde farklı amaçlarla kurulduğunu da görmekteyiz. Eğitim yapıları, sağlık tesisleri, lokantalar, mağazalar, alış-veriş merkezleri, spor tesisleri, kültür-sanat merkezleri, endüstri tesisleri, ticari yapılar, büro binaları, dini yapılar, konutlar, turizm yapıları, tarihi yapılar,park ve bahçeler, yollar, tüneller, v.b. gibi, her gün bir ya da bir kaçında yaşamımızı sürdürdüğümüz yapma çevrelerde, farklı eylem türlerine bağlı, farklı görsel gereksinmelerimiz söz konusu olmaktadır. Bir konfeksiyon atölyesinde, bir derslikte, bir ameliyathanede, bir müzede, bir basketbol salonunda, bir yatak odasında, bir lokantada ya da, bir gece kulübünde birbirinden çok farklı görsel gereksinmelerle karşılaşılmaktadır. • Kiminde çevremizdeki tüm objeleri en kısa sürede, tüm ayrıntıları, biçim form ve renkleri ile görmek, algılamak isteği ön plandadır. Gereksinmeler tamamen fizyolojik konfor gereksinmeleridir. Dolayısıyla, bu gibi çevrelerin aydınlatma sistemlerinin tasarlanmasında fizyolojik amaç söz konusudur. Kimi kaynaklara göre bu aydınlatma, “ Fizyolojik aydınlatma” olarak anılmaktadır. • Aydınlatma sisteminin kuruluşunda söz konusu olabilen bir diğer amaç da dekoratif amaçtır. Bir otel lobisi, bir lokanta, bir vitrin, bir gece kulübü, bir yontu, bir ağaç, v.b. gibi farklı işleve sahip mekan ya da çevre ögelerinin, oldukları gibi, tüm ayrıntı, biçim, form ve renkleriyle görünmeleri yerine, istenilen biçim, form, renk ve ayrıntıda görülmesi hedeflenmektedir. Böylelikle, söz konusu mekan ya da çevre ögesinin, olduğundan daha çekici, daha faklı, daha akılda kalıcı, daha güzel görünmeleri sağlanmaya çalışılır. Bu aydınlatma türü de “ Dekoratif aydınlatma” olarak anılmaktadır. • Aynı sınıflandırma içinde görülen bir diğer tür ise “Dikkati çeken aydınlatma” dır. Bu tür aydınlatmada, gözlemcilerin bir nesne ya da bir olay üzerine dikkatlerinin çekilmesi amaçlanmaktadır. Kendi içinde farklı uzmanlaşmayı da gerektiren bu tür aydınlatma ile; sahne aydınlatmasında olduğu gibi, bir ya da birkaç sanatçı üzerine veya aralarında geçen bir olay üzerine, opera, bale, tiyatro ya da konser sırasında izleyicilerin dikkatlerinin çekilmesi istenirken, bir kentin, bir semtin kimliğini ortaya koyan, simgeleyen, çoğunlukla bir tarihi yapı, kimi zaman da yeni bir yapı üzerine dikkatlerin çekilmesi hedeflenmektedir. Dikkatlerin çekilmek istendiği bir diğer uygulama alanı ise, tamamen reklam amaçlıdır. Ticari üst amacı olan bu tür aydınlatmada, gözlemcilerin bir ürün, bir kurum ya da kuruluşu tanımalarını, bu isim ya da markanın zihinlerinde yer etmesini sağlamak amaçlanır. Bu nedenle, çeşitli yanıp sönen ışık kaynakları, ışıklı yüzeyler kullanılmaktadır. Kuşkusuz bu alt-tür için “aydınlatma” sözcüğü yerine, “ışıklandırma” sözcüğünü kullanmak daha doğru olacaktır.

Ses & Görüntü Sistemleri

Firmamız 15 yıldır aktif olarak Elektronik Sektöründe faaliyet göstermekte ve Kingboss Tescilli Markamız ile son Teknoloji ürünlerini hizmetinize sunmaktayız. İGMER GÜVENLİK & Dış Ticaret olarak deneyimli ve güler yüzlü kardomuzla sorunlarınıza en kısa zaman içerisinde cevap vermekten gurur duyarız. Hedefimiz siz değerli müşterilerin takdirini kazanmak ve bu uğurda yeni nesil teknolojiyi sağlıklı bir şekilde kullanmanızı sağlamaktır. Sizlerin hizmetine sunduğumuz ürünlerimiz kesinlikle sıfır olup, minimum 2 ve maksimum 3 yıl garanti süresi geçerlidir. Firmamız ürün portföyü; tabletlerden; usb belleklere, tüketici elektroniği ürünlerinden yazıcılara kadar, geniş bir grubu kapsamaktadır.

Kesintisiz Güç Kaynakları

Kesintisiz güç kaynakları (İngilizce: Uninterruptible Power Supply – UPS), elektrik enerjisi ile beslenen sistemleri hem şebekede meydana gelen veya gelebilecek çöküntüler, yükselmeler, ani değişikler, harmonikler gibi gerilim dalgalanmalarına karşı koruyan hem de enerji kesintisi sırasında enerji üreterek sistemin devamlılığını sağlayan elektronik cihazlara denir. Kesintisiz güç kaynakları, elektrik enerjisi ile beslenen sistemlere karşı iki görevi vardır. Birincisi sistemi olumsuz şebeke koşullarına karşı korumaktır. Diğeri ise enerji kesintisizi sırasında bünyesinde depoladığı enerjiyi bir süreliğine sisteme aktararak sistemdeki acil işlemleri tamamlamak adına kullancıya zaman sağlamaktır. Kısacası elektriksel sistemleri besleyerek, şebekedeki anormal durumları düzelterek sisteme temiz ve kaliteli enerji aktarımı yapan cihazlardır.